v kontextu klasické čínské medicíny


Reflexologie je šetrná a účinná technika, která příznivě ovlivňuje zdraví člověka.

Terapeut pomocí tlaku prstů na specifické masážní body na chodidlech stimuluje tok energie a napomáhá procesu uzdravení. Chodidlo totiž představuje celé lidské tělo.

Každý orgán, žláza a další fyziologické části těla mají svůj protějšek v reflexním bodu na chodidle, díky němuž terapeut může aplikovat přiměřený tlak, aby napravil zdravotní problém. Léčba jednotlivých orgánů prostřednictvím reflexní léčby nohou spočívá v korigování celkové energetické rovnováhy v organismu.

Poslední dvě desetiletí se reflexologie stala uznávanou formou přírodní léčby a získává si stále větší přízeň v západním světě.

Reflexologie však vyrostla z mnohem staršího systému – Tradiční čínské medicíny (TČM) s použitím pěti elementů. Každý orgán náleží do jednoho elementu a všechny elementy jsou na sobě vzájemně závislé a vzájemně na sebe působí.

Reflexologie je doplňkovou léčbou. Terapeut může ošetřovat i klienty, kteří souběžně absolvují klasickou léčbu, v žádném případě ji ale nenahrazuje.

Reflexologii lze použít i jako prevenci proti onemocněním, vhodná je pak pravidelná aplikace. Při terapii ploška zdravého orgánu nebolí, naopak disharmonie se projeví bolestí plošky na chodidle.

Pokud na nás zaútočí nemoc, většinou se uchylujeme k medikamentům, které nám předepíše lékař. Lék účinkuje rychle, změní symptomy choroby, ale v mnoha případech nezasahuje primární kořeny problému, který způsobil, že choroba vůbec vznikla.

Terapie není vhodná při:

  • vysoké teplotě
  • trombóze
  • zánětu žil
  • těžké osteoporóze
  • rizikovém těhotenství
  • prvním trimestru těhotenství

Četnost, dobu trvání terapie a rozsah masáží nelze u žádného klienta předem přesně stanovit, je to záležitost zcela individuální.

Úvodem každé první terapie je reflexní diagnostika v kontextu klasické čínské medicíny, která ukáže slabá místa ve Vašem těle a tím se zároveň stanoví správný postup reflexní masáže.

Podpořte své zdraví i duševní pohodu reflexní terapií, která pomůže zmírnit, případně odstranit, celou řadu zdravotních potíží a dostane do rovnováhy Vaší psychickou i fyzickou kondici.

Přijďte vyzkoušet účinnost reflexní terapie a poznejte sami na sobě účinky alternativní léčby.

CENÍK

První terapie včetně reflexní diagnostiky dle Tradiční čínské medicíny500,- Kč
Následná reflexní masáž chodidla400,- Kč