Jóga je pro každého.

Můžeme začít tady a teď.

Jóga je bez hranic, je věčná a nekonečná.

Jóga je zastavení myšlenek, splynutí těla a duše, cvičení, dýchání, koncentrace, učení se; je to cesta ke zdraví nebo způsob života.

Věnuji se józe několik let, a protože jsem poznala pro mě báječnou lektorku, stala se jóga mou vášní (Iyengar Yoga). Nebylo to ovšem tak, že bych každý den uléhala na podložku a sama praktikovala, ale postupem času jsem se k tomu dopracovala. Poznávala jsem, že jóga není pouze o cvičení. Vědoměji jsem zapojovala dech a z lekcí jsem odcházela plna energie a tak nějak napojená na své tělo. A pokud se mnou radost z jógy někdo sdílel, nebo se nechal navést na tuto cestu, byla jsem šťastná. Navíc mi jóga pomohla s mými zdravotními problémy.

Stále jsem si v duchu vyslovovala přání, aby více lidí mohlo procítit tu hloubku jógy, až se jednoho dne stalo, že místo vysloveného přání přišla otázka: „A proč nestuduješ jógu, abys ji mohla předávat dál?“ To byl opravdu zlom. Přihlásila jsem se ke studiu instruktora jógy, specializace hathajóga, Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze. Po úspěšném dokončení jsem začala jógu vyučovat v relaxačním centru Amida, Pivovarská 9/38, Děčín IV.

Na lekcích jógy pracujeme s dechem, hluboko uloženými svaly a s vnitřním já. Hluboké, rytmické a plynulé dýchání pomůže zklidnit mysl a tělo. Při jógových pozicích dosáhneme uvolnění a uvědomíme si důležitost chodidel a dlaní. Zklidněná mysl poskytuje mentální prostor k dělání lepších rozhodnutí. Správné dýchání je základem naší samotné existence.

Jóga pomáhá zbavovat se tělesného i psychického napětí, nervozity, nespavosti a pomáhá lépe zvládat stres. Jógová praxe vede k větší pokoře, laskavosti a ohleduplnosti, soucítění a respektu k okolí, ale i k sobě. Díky józe jsme bdělí v přítomném okamžiku, tady a teď.

Jóga není náboženství, je pramenem duchovnosti a moudrosti, ukazuje cestu k jednotě

Lekce jógy v relaxačním centru Amida
Pivovarská 9/38, Děčín IV

STŘEDA 09:00 – 10:00 Hathajoga 
STŘEDA 10:30 – 11:30 Jóga pro seniory  
STŘEDA 15:50 – 16:50 Hathajoga
STŘEDA      17:15 – 18:15 Hathajoga    
ČTVRTEK         17:00 – 18:00 Hathajoga  

NEZAPOMEŇTE, ŽE NĚKTERÉ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY NABÍZÍ FINANČNÍ PŘÍSPĚVEK NA POHYBOVÉ AKTIVITY.